Rudá jako rubín

9. prosince 2014 v 16:02 | -P- |  Čtenářský deníček
Tak jsem nakonec nejdříve sehnala tuto knihu od kamarádky,
když už jsem ji vyloudila, dala jsem se hned do čtení a ... hned druhý den už jsem neměla co číst :).

Autorka: Kerstin Gier
Počet stran: 336
-Neilustrováno-


Kniha je prý o "lásce napříč časem", ale myslím, že tak zlé to zase není.
Kniha rozhodně není o tom, že hlavní hrdinka se najednou ocitá někde v 17. století, zamiluje se do nějakého bohatého tupca, ale život jim nepřál a každého umístil do jiného století, proto se musí se smutkem rozloučit a navždy odloučeni... bla bla bla. Pro ty, kteří takovéto románky moc nemusí je obálka této knihy naprosto nepřístupná a jen tak by si tuto knihu nikdy nepřečetli (já mezi ně také patřím), ale jediná romantika je to, že ... jujík, to tady radši nebudu prozrazovat :).

Ve skutečnosti je kniha o 16tileté Gwendolin, která patří do rodiny plné tajemství. V jejím rodě je jistý "gen", díky kterému mohou určití lidé cestovat časem. Gen dědí jen někteří, dosud se ale nenašlo nic, podle čeho by se mohl poznat, v tomto případě gen měla zdědit Gwenddolinina sestřenka, ale ouha!
Víc vám prozradit nemůžu, jen snad o, že v knize nebude chybět krev, hlavní hrdinka ještě ke všemu vidí duchy a všechno je to strašně zamotané.

Popravdě, kniha vlastně není o "lásce napříč časem", ale hrdinka se i tak zamiluje do úplně jiného namyšleného kluka, kterému bych nejradši párkrát dala pohlavek! Do minulosti se vydávají spolu, takže anotace lže!

Gideon - ten namyšlený tupec - byl ze začátku opravdu jen namyšlený tupec, ale pak jsem si ho postupem času oblíbila (postupem času... spíš během 2 hodin :)). Gwenina nej kamarádka Leslie byla NAPROSTO ÚŽASNÁ. Její postavu jsem si od první kapitoly oblíbila a stejně tak i jednoho známého ducha.

Myslím, že jedinou chybou byla výtvarná/grafická/designová úprava začátků kapitol, ale jinak bez konkurence.
Rozhodně doporučuji!

Hodnocení:Usmívající seUsmívající seUsmívající seUsmívající se
4/5

-P-


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama