Rafaelova škola - 2. díl

3. prosince 2014 v 14:59 | -P- |  Čtenářský deníček
Tato kniha nese název Tance nág.

Autorka: Renata štulcová
Počet stran: 272
Ilustrace: Jarmila MarešováMarina už má zase jiné problémy, než hledání ztracené maminky (nechce se mi prozrazovat, jestli ji našla, nebo ne, ale asi je to všem jasné :)). Teď řeší problémů mnohem víc.
Při první metamorfóze jí zmizí křídla a stává se z ní nága. Teď má tělo jako její sestra Meluzína (nevlastní sestra, všechna vysvětlení jsou v knize). Chodí na břišní tance, učí se rozpoznávat drahé kameny (tahle část se mi moc líbí, protože sama je také sbírám) a ocitá se na hradě krále Basilea. Tam slýchá pravidelně ve věži kvílení právě své sestry Meluzíny a zjistí, že to nejspíš má co dočinění s rodovou kletbou.
Mou špatnou stránkou je, že si hlavní postavy většinou zprotivím, ale na Marině se mi zdá všechno super, až na to, že se vždycky zabouchne do, no, menších potížistů. A slovem menších jsem jen nahradila jeho přesný opak. Tentokrát je to Plantefolie. Poprvé jsem se nad tím jménem zastavila a říkala si, jak mohla dát autorka Marininu nápadníkovi tak strašné jméno? Plante! Folie! Ale pak jsem si na to zvykla a myslím, že je to jméno celkem normální.
Kromě Plantefolieho je v knížce také Médea, kterou jsem si okamžitě oblíbila a také Vilda s Buližníkem, bez kterých bych si knihu prostě neuměla představit.
Autorka vdechla postavám tolik života, že všichni mají mé sympatie, což se většinou nestává. I ti sebeprotivnější si mě dostali svý chováním. Bez nich by prostě kniha nebyla to pravé. Ale aby to zase nebyla jenom samá chvála, někdy mi připadalo, že Meluzínin příběh do knihy přímo nezapadá, v dalším díle už jde zase o něco trochu jiného, ale jinak palec nahoru, tleskám!

Hodnocení: Usmívající seUsmívající seUsmívající seUsmívající se
4/5

-P-

 


Komentáře

1 Allex Allex | E-mail | Web | 6. února 2015 v 20:05 | Reagovat

Mám tuto knihu ráda. Víš, že má paní Štulcová i stránky rafaelovy školy? rafaelovaskola.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama